5 stycznia br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z iluzjonistą. Zabawa w czarowanie wszystkim się bardzo podobała, szczególnie tym, którzy mieli okazję asystować przy magicznych sztuczkach. Uczniowie uważnie obserwowali każdy ruch iluzjonisty, aby nauczyć się przynajmniej jednego triku. Magik wprawił wszystkich w doskonały humor i mamy nadzieję, że jeszcze nas odwiedzi.
,, To właśnie tego wieczoru, gdy mróz lśni jak gwiazda na dworze,
przy stołach są miejsca dla obcych, bo nikt być samotny nie może.
To właśnie tego wieczoru, gdy wiatr śniegiem dmucha,
w serca złamane i smutne po cichu wstępuje otucha.
To właśnie tego wieczoru zło ze wstydu umiera,
widząc, jak silna i piękna jest Miłość, gdy pięści rozwiera.
To właśnie tego wieczoru, od bardzo wielu wieków,
pod dachem tkliwej kolędy Bóg rodzi się w człowieku”…
Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi radosne oczekiwanie na uroczystą chwilę, kiedy położymy sianko na białym obrusie, przełamiemy opłatek i zaśpiewamy ,,Wśród nocnej ciszy”…
Życzymy, aby magia Wigilijnej Nocy przyniosła Wam wiele radości oraz szczęścia. Aby w tym szczególnym okresie nie zabrakło zdrowia, miłości oraz ciepła rodzinnego.
Niech nadzieja i dobro zapukają do Waszych drzwi, a Nowy Rok 2018 dzielony z najbliższymi przyniesie pomyślność każdego dnia!
Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy i Uczniowie Zespołu Szkół w Lubli
W dn . 22 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbył się świąteczny apel, podczas którego uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny. Motywem przewodnim były słowa ks. Twardowskiego o tematyce bożonarodzeniowej. Nie zabrakło również życzeń i wspólnego śpiewu kolęd. Na zakończenie pani dyrektor Anna Szteliga złożyła uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom obsługi najserdeczniejsze życzenia.
Uczniowie klasy VI, chcąc poćwiczyć swoje umiejętności językowe, postanowili napisać list do królowej Wielkiej Brytanii - Elżbiety II. Zawarli w nim podstawowe informacje o Lubli, szkole i krótko przedstawili siebie. Ku naszej ogromnej radości niedawno otrzymaliśmy odpowiedź z Pałacu Buckingham - list napisany przez jedną z dam dworu Lady Elizabeth Leeming.
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się do nas wielkimi krokami, z ogromną niecierpliwością odliczamy dni. Uwielbiamy ten czas w roku i niesamowitą, magiczną atmosferę jaka mu towarzyszy, a książki stanowią idealne dopełnienie.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej biblioteki szkolnej i wypożyczenia literatury młodzieżowej na okres świąteczny.
Dla wszystkich, którzy w grudniu wypożyczą książki czeka miła niespodzianka.
14 grudnia w Gminnej Bibliotece Publicznej we Frysztaku uczniowie klasy IV uczestniczyli w spotkaniu autorskim z poetą pisarzem, dziennikarzem radiowym i prasowym panem Wiesławem Zielińskim. Następnie pani bibliotekarka opowiedziała zebranym o historii frysztackiej biblioteki i oprowadziła po księgozbiorze.
W związku z naszym projektem gimnazjalnym organizujemy w naszej szkole zbiórkę książek, które zostaną przekazane do Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie na oddział onkologii i radioterapii. Dla wielu osób przebywających tam czytanie jest jedynym sposobem, aby zapełnić wolny czas. Mile widziane będą zarówno książki dla dorosłych jak i dla dzieci. Książki prosimy zostawiać w naszej bibliotece do dnia 20 grudnia 2017.
Z góry bardzo dziękujemy.
Uczennice z klasy II g
11 grudnia br. uczniowie klasy VII i gimnazjaliści odwiedzili objazdową, interaktywną wystawę Eksperymentuj, zorganizowaną przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Pośród eksponatów były szyfry, łamigłówki, wirujące koło, kula plazmowa, układanka - ludzkie ciało i wiele innych. Troje animatorów, ekspertów i pasjonatów nauki, chętnie objaśniało zwiedzającym ich działanie i opowiadało o zjawiskach naukowych.
Korzystając z okazji uczniowie zwiedzili także Centrum Kształcenia Praktycznego w Dobrzechowie. Zapoznali się z ofertą placówki i zobaczyli pracownie wyposażone w nowoczesny sprzęt.
BOŻNARODZENIOWE INSPIRACJE
czyli szkolny konkurs na ozdoby świąteczne
kompozycje, dekoracja bożonarodzeniowe
(choinka, stroik, wieniec itp.).
Technika wykonania prac jest dowolna.
Prace należy opatrzyć metryką zawierającą:
imię i nazwisko autora.
Termin zgłoszenia prac upływa dnia 14 grudnia 2017.
Najpiękniejsze prace zostaną nagrodzone.
Organizator: Dorota Strzępek
W dniach 28 listopada - 08 grudnia 2017 r. w naszej szkole przeprowadzona zostanie zbiórka pluszowych maskotek dla dzieci poszkodowanych w wypadkach w ramach akcji "Misie Ratownisie". Pluszaki można zostawiać w wyznaczonym miejscu na dolnym korytarzu. Już dziś dziękujemy za zangażowanie i włączenie się do akcji.
Szczegółowych informacji udziela p. Joanna Dziok-Cyran
Listy do M.
czyli
Literackie mikołajki
Zasady zabawy:
-uczniowie (kl .IV-VII,II i IIIG ) biorący udział w zabawie piszą list do M…
-treść i wygląd listu zależy od autora i może zawierać przemyślenia, cytaty, anegdoty, rysunki, wyklejanki, życzenia, itp.,
- jedyną zasadą, której należy przestrzegać jest to, że list ma być miły.
W poniedziałek 4 grudnia zbieramy wszystkie listy. Autorów najciekawszych listów czeka miła niespodzianka.
Organizatorzy: Danuta Cymerman
Joanna Dziok – Cyran
Dorota Strzępek
Szanowni Państwo Rodzice! Niniejszym zapraszamy na spotkanie, które zaplanowane jest na dzień 28 listopada 2017 r. tj. wtorek o godz. 16.00 w naszej szkole. W porządku zebrania przewidziana jest krótka prelekcja dla wszystkich Państwa, omówione zostaną ważne sprawy bieżące placówki, a następnie odbędą się klasowe spotkania z wychowawcami.
dyrektor i nauczyciele. |
Uczniowie klasy V wzięli udział w niecodziennej, przygotowanej przez siebie lekcji j. polskiego. Ich zadanie polegało na tym, by w parach zaprezentować inscenizację słowiańskiego mitu o stworzeniu świata. Trudność polegała na tym, iż była to pantomima. Tego dnia sala lekcyjna zamieniła się w scenę teatralną, na której młodzi aktorzy prezentowali nie tylko swoje zdolności aktorskie, ale też kreatywność w przygotowaniu kostiumów, dekoracji czy rekwizytów. Pomimo tego, iż każda z par miała zaprezentować ten sam mit, każda z interpretacji była inna i bardzo pomysłowa. Uczniowie nie tylko pracując w grupach dobrze się bawili, ale też wiele się nauczyli. Sami mieli możliwość przekonać się jak pracochłonne jest przygotowanie przedstawienia teatralnego.
W piątek 17 listopada sala przedszkolna grupy II zamieniła się w salę kinową.
Wszyscy mali kinomani z niecierpliwością oczekiwały z biletami w rękach w długiej kolejce na wejście. Po zajęciu miejsc rozpoczęła się projekcja filmu animowanego Smerfy. Poszukiwacze zaginionej wioski Projekcja wywołała mnóstwo emocji wśród małych widzów, od śmiechu aż po łzy. Przygody Smerfów od wielu lat cieszą się dużą popularnością wśród dzieci. Dla przedszkolaków była to nie tylko dobra zabawa, ale też kolejna lekcja zasad właściwego zachowania się w różnych sytuacjach i miejscach.
17 listopada 2017 roku z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i p. Doroty Strzępek zorganizowano Dzień Bohatera Literackiego. Nasza szkoła zamieniła się w wielobarwny świat postaci fantastycznych i historycznych, pochodzących z ulubionych książek.
16 listopada odbyła się wycieczka przedszkolaków do Sali Zabaw SMYK w Jaśle, gdzie aktywnie spędziły czas. Beztrosko bawiły się, wspinając na drabinki, zjeżdżając na zjeżdżalniach, korzystały z basenów z kulkami, pokonywały tor przeszkód, pomagając sobie nawzajem. Zabawy w tym magicznym miejscu wywołały wielką radość i wprawiły ich w dobry nastrój na resztę dnia.
Wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci i pełni wrażeń wrócili do Lubli.
Dnia 15. 11. 2017 r. przedszkolaki z gr. I i II spotkały się rzemieślnikiem - łyżkarzem, panem Krzysztofem Rodakiem. Podczas tej wizyty pan Krzysztof opowiedział o swojej pracy i zaprezentował używane przez siebie narzędzia. Dzieci mogły również zobaczyć, jak z kawałka drewna powstaje łyżka, którą nasz gość wystrugał na ich oczach. Spotkanie było bardzo ciekawe i wzbogaciło wiedzę przedszkolaków.
Serdecznie dziękujemy panu Krzysztofowi za poświęcony nam czas.
Uczniowie klasy III szkoły podstawowej dołączyli do międzynarodowego projektu Cambridge English Penfriends, polegającego na wymianie korespondencji pomiędzy uczniami z całego świata. Jego głównym celem jest propagowanie nauki języka angielskiego, poznanie innych kultur i tradycji oraz nawiązanie nowych znajomości.
Trzecioklasiści własnoręcznie wykonali pocztówki, które zostaną wysłane do szkoły Kinglish z miejscowości Chelyabinsk w Rosji - naszego pierwszego partnera w projekcie.
Prace uczniów można oglądać na stronie:
https://penfriends.cambridgeenglish.org/school/10630?s-country=0&s-name=Lubla
10 listopada, w przeddzień 99 rocznicy odzyskana przez Polskę niepodległości, odświętnie ubrani uczniowie, nauczyciele, rodzice, dziadkowie oraz pracownicy obsługi zebrali się na sali gimnastycznej, by obejrzeć przygotowaną z tej okazji akademię. Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru szkoły i wspólnym odśpiewaniu kolejnych zwrotek hymnu, rozpoczęła się część artystyczna.
Konferansjerzy wprowadzili zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku i skrócie zobrazowali sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości.
Narrację dopełniały występy ubranych w tradycyjne stroje ludowe uczniów klas I-III SP, klasy III gimnazjum oraz chóru szkolnego. W zaprezentowanych przez młodzież pieśniach patriotycznych bezbłędnie ukazano ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę.
Była to niezwykła i naprawdę wzruszająca uroczystość, ponieważ reżyserki, p. Aneta Skowron i p. Z. Kurek, w tym roku zaangażowały do wspólnego śpiewania również publiczność. Aż miło było popatrzeć z jakim zapałem, entuzjazmem, dumą i wzruszeniem wyśpiewywali najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne zarówno uczniowie, nauczyciele jaki i rodzice oraz zgromadzeni na sali dziadkowie.
Tego dnia po raz kolejny społeczność Zespołu Szkół w Lubli dała świadectwo prawdziwego, żywego patriotyzmu.
Na zakończenie młodzi artyści oraz organizatorki tej niezwykłej, wysmakowanej lekcji historii i patriotyzmu zebrali zasłużone brawa i gratulacje. Pani dyrektor szczególnie podziękowała też p. Anecie Skowron, dzięki której szkoła wzbogaciła się o stroje ludowe, oraz p. Marii Kiszka, która podjęła się ich uszycia.