PASOWANIE NA UCZNIA 2014r.

Każde dziecko rozpoczynając naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej z wielką niecierpliwością czeka na moment, gdy zostanie pasowane na  pełnoprawnego ucznia. Tą uroczystą chwilę poprzedzają przygotowania - uczniowie poznają swoją szkołę, kolegów, swoje prawa i obowiązki.  Wspólnie z wychowawcą przygotowują się do  uroczystości. Tego dnia zdają swój pierwszy szkolny egzamin przed dyrektorem szkoły, księdzem proboszczem, nauczycielami i rodzicami oraz całą społecznością szkolną.

W tym roku szkolnym uroczystość Pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Kantego w Lubli odbyła się 7 października o godzinie 10.00. Do grona społeczności szkolnej dołączyło 16 pierwszoklasistów:

1.     Binkowicz Jakub

2.     Chmielowski Marcel

3.     Dunaj Igor

4.     Godzisz Antoni

5.     Jamro Dżesika

6.     Koś Martyna

7.     Lewko Antoni

8.     Miśkowicz Kinga

9.     Miętus Kacper

10.   Mokrzycka Zuzanna

11.    Obrocka Maria

12.   Ochałek Bartosz

13.   Papuga Agnieszka

14.   Stefanik Mikołaj

15.   Witusik Michał

16.   Woźniak Alicja

Uroczystość prowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Izabela Tęcza i Tomasz Sikora. Na wstępie  powitali zebranych gości: Panią Dyrektor Annę Szteligę, Księdza Proboszcza Juliana Bartnika, Rodziców, Nauczycieli oraz wszystkich uczniów. Szczególnie ciepło powitali najważniejszych bohaterów uroczystości – pierwszoklasistów.

Następnie, oddali głos pierwszakom, którzy przedstawili program artystyczny pt „Ślubuję być dobrym uczniem, kolegą, Polakiem. Uczniowie wykazali swoje zdolności i umiejętności recytatorskie, wokalne i artystyczne. Każde dziecko czuło się ważne, potrzebne i dowartościowane.

Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych uczniów naszej szkoły uroczystego ślubowania:

Ślubuję być dobrym uczniem.

Dbać o dobre imię swej klasy i szkoły.

Będę się starał być dobrym kolegą i przyjacielem roślin i zwierząt.

Swoim zachowaniem i nauką będę sprawiał radość rodzicom

i nauczycielom, oraz mojej Ojczyźnie – Polsce!

Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez Panią Dyrektor Annę Szteligę. Następnie ksiądz Julian Bartnik pobłogosławił uczniów i ich przybory szkolne oraz ofiarował im pamiątkowe obrazki.

Na zakończenie akademii pani dyrektor gratulowała i dziękowała pierwszoklasistom za piękny program artystyczny oraz życzyła wielu sukcesów w nauce. Pani dyrektor zwróciła się również do rodziców, wręczając każdemu z nich listę najmilszych obowiązków.

Dzieci świetnie prezentowały się w uczniowskich biretach, i marynarskich kołnierzykach.. Wzorowo zdały swój pierwszy egzamin, udowadniając, że zasłużyły na zaszczytne miano ucznia Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Lubli. Na pamiątkę każdy uczeń otrzymał od wychowawczyni Dyplom pasowania na ucznia, oraz legitymację szkolną. Nie zabrakło także prezentów od opiekunów – zielonych smoków w zabawnych birecikach. Uroczystość zakończyła się serdecznym  podziękowaniem wyrażonym przez przewodniczącą Rady Rodziców panią Renatę Binkowicz oraz wspaniałym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Nie tylko dla pierwszoklasistów i ich rodziców, ale również dla nas nauczycieli była to chwila bardzo wzruszająca, wyjątkowa i ważna. Życzymy wszystkim pierwszakom aby wyrosły na mądrych , dobrych ludzi i aby pamiętały, że nie uczą się dla szkoły, lecz dla życia.

Album fotograficzny

Wychowawczyni klasy I