W dniu 23 marca br. uczniowie klasy III gimnazjalnej Zespołu Szkół w Lubli w składzie: Kinga Ostalecka, Patrycja Wesołowska i Hubert Gancarski wraz z opiekunem Panem Mateuszem Mokrzyckim wzięli udział w XI Regionalnych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy w Krośnie.
Zawody podzielone były na część teoretyczną i zespołową praktyczną. W części teoretycznej najlepszą spośród wszystkich uczestników okazała się nasza uczennica Patrycja Wesołowska uzyskując 21,5/25 pkt., co dało jej pierwsze miejsce w turnieju.
Jako zespół młodzi pasjonaci zajęli 3 miejsce w całym turnieju oraz zdobyli wyróżnienie za najlepiej udzieloną pomoc podczas jednego z ognisk urazowych, tj. ,,za udzieloną pierwszą pomoc na boisku”.
Jest to duży sukces naszych uczniów, a napis na ich koszulkach: ,,SPOKOJNIE, MOŻESZ NA MNIE LICZYĆ” po takim przygotowaniu i wynikach zawodów jest uzasadniony.
Przygotowanie do turnieju wymagało od nich dużego zaangażowania, poświęcenia czasu pozalekcyjnego na ćwiczenia praktyczne i naukę.
W całym środowisku szkolnym jesteśmy bardzo z nich dumni i serdecznie gratulujemy!!!
dyr. A. Szteliga
SZANOWNI PAŃSTWO RODZICE DZIECI PRZEDSZKOLNYCH!
W związku z zakończeniem pracy przez komisję rekrutacyjną, która analizowała złożone przez Państwa wnioski, informuję, że zostały one rozpatrzone pozytywnie.
Wszystkie dzieci, których wnioski dotyczyły zostały przyjęte do Przedszkola Publicznego w Lubli na rok szkolny 2018/2019. Dodatkowe informacje zostaną Państwu przekazane w terminie późniejszym.
Pozdrawiam: dyr. Anna Szteliga
Konkurs przeznaczony jest dla
wszystkich uczniów naszej szkoły i polega na stworzeniu
metodą dowolną ozdoby przestrzennej związanej ze
ŚWIĘTAMI WIELKANOCNYMI z dowolnie wybranych materiałów.
Technika wykonania prac – forma przestrzenna.
Format prac dowolny.
Prace będą oceniane w czterech kategoriach wiekowych;
grupa I: przedszkole, zerówka
grupa II: uczniowie klas I-III
grupa III: uczniowie klas IV-VI
grupa IV: uczniowie klas VII, II -III gimnazjum
Każda praca powinna być opisana w następujący sposób: imię i nazwisko autora, klasa.
Prace należy złożyć do 23 marca 2018
w bibliotece szkolnej lub u wychowawcy.
Organizator: D. Strzępek
Już po raz kolejny członkowie szkolnego kółka teatralnego przygotowali niespodziankę dla swoich młodszych kolegów. Tym razem przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. „Baśniowy ambaras”. Tematem przewodnim spektaklu był wpływ literatury na ich rozwój. W zabawny i przystępny dla nich sposób młodzi aktorzy próbowali uświadomić maluchom jak ważną rolę w ich życiu odgrywają baśnie i dlaczego warto je poznawać już od najmłodszych lat. Pokazali też co się stanie z ich fantazją, kiedy dzieci przestaną czytać.
Bajkowi bohaterowie pozamieniali się rolami i opuścili swoje baśnie. Baba Jaga otworzyła pensjonat, a krasnoludki zamieszkały w bloku, by móc całymi dniami grać w gry komputerowe. Porządek w magicznej krainie przywróciła wezwana przez Króla Baja i Królową Bajkę wróżka Fantazja, która rozkazała bajkowym postaciom wrócić do swoich baśni. Dzięki temu dzieci będą mogły nadal czytać ukochane przez pokolenia historie i tym samym rozwijać swoją wyobraźnię.
W piątek 16 marca uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do obchodów Dnia Świętego Patryka. Uczennice klasy 2 gimnazjum - Zuzanna Leśniak i Weronika Witusik przygotowały prezentację multimedialną o symbolach i zwyczajach związanych z tym świętem, którą zaprezentowały podczas lekcji j. angielskiego. Tego dnia w Zespole Szkół w Lubli dominował kolor zielony, nawiązujący do trawiastego krajobrazu Irlandii, ponieważ na prośbę organizatorów większość uczniów przyszła do szkoły ubrana w te barwy. Dużą popularnością cieszyły się również sprzedawane przez uczniów klasy VII zielone galaretki, z których dochód został przekazany na rzecz Samorządu Uczniowskiego. Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia przyłączyli się do wspólnej zabawy.
Ten dzień okazał się nie lada wyzwaniem dla Samorządu Szkolnego i przede wszystkim dla męskiej części naszej społeczności szkolnej.
Chłopcy stanęli na wysokości zadania, nie zapomnieli o żadnej pani ani dziewczynie, jak prawdziwi dżentelmeni wręczali kwiaty, składali życzenia. Ale to nie koniec, bo odbyły się jeszcze występy z okazji Dnia Kobiet. Zaprezentowano skecze, scenki przedstawiające różne typy kobiet, z humorem akcentując ich charakterystyczne cechy oraz wygląd. Śmiechu było co niemiara, a najmłodsi bawili się chyba najlepiej. Zakończono bardzo sympatycznie: życzeniami, kwiatami i drobnymi upominkami od Samorządu Szkolnego.
Wszystkie działania Samorządu i jego opiekunki trafione w sedno, bo przecież nie od dziś wiadomo, że „czym skorupka nasiąknie...”. A szacunek do kobiet bez wątpienia trzeba wpajać od najmłodszych lat.
Warto jeszcze wspomnieć o życzeniach od panów i pięknych tulipanach, od których bardzo powiało wiosną, choć za oknem panował chłód zimowy.
Doceniamy wszystkie miłe gesty i BARDZO DZIĘKUJEMY!
2 marca 2018r w Gminnym Ośrodku Kultury we Frysztaku odbyło się posumowanie
V Gminnego Konkursu Plastycznego ph. „Moja ulubiona pora roku” organizowanego przez Przedszkole Nr 2 Specjalne we Frysztaku.
Wśród nagrodzonych znalazły się dwie dziewczynki z naszego Przedszkola: Aleksandra Bobowska, która zdobyła nagrodę specjalną Grand Prix V Gminnego Konkursu Plastycznego oraz Aleksandra Olszańska, która otrzymała wyróżnienie.
Ponadto wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie otrzymały pamiątkowy dyplom. Z naszego przedszkola byli to: Aleks Szewczyk, Martyna Lorenc, Alicja de Sternberg – Frodyma, Amelia de Sternberg – Frodyma, Marcin Stefanik i Hubert Szerląg.
Po uroczystym wręczeniu nagród dzieci z Przedszkola Nr 2 Specjalnego zaprezentowały inscenizację utworu „Jak Pani Zima Bałwanka w lesie zostawiła”. Organizatorki konkursu pani mgr Wiesława Stadnicka – Pałys i pani mgr Marta Krupka przygotowały dla dzieci zabawy o tematyce zimowej. Na zakończenie spotkania wszyscy goście zostali zaproszeni do obejrzenia wystawy prac konkursowych.
Dnia 1.03.2018r. przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do kina Helios w Krośnie. Dzieci miały okazję obejrzeć bajkę pt. „Pszczółka Maja: Miodowe igrzyska”. To druga część szalonych i zabawnych perypetii najsłynniejszej pszczółki świata, która żadnej przygody się nie boi! Tym razem Maja i Gucio wezmą udział w międzyłąkowych igrzyskach sportowych, których stawka okaże się wyjątkowo wysoka…
Nudy w kinie nie było – przedszkolaki były zachwycone. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia.
W dniu 1-go marca br. uczennica Alicja Dętkoś reprezentowała nasze gimnazjum w I Powiatowym Dyktandzie Patriotycznym, które zostało zorganizowane w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 250-lecia Konfederacji Barskiej. Cała uroczystość, wzbogacona występami aktorów z historycznej grupy rekonstrukcyjnej oraz popisami uczniów i przedszkolaków, miała miejsce w CKP w Dobrzechowie.
Uświetnieniem spotkania był wykład prof. Kazimierza Ożoga na temat roli języka polskiego w odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Ponadto Pan profesor był autorem dyktanda, które na końcu zostało podsumowane poprzez nagrodzenie najlepszych w poszczególnych kategoriach wiekowych.
Całe przedsięwzięcie miało głęboko patriotyczny charakter. Utrzymane w przyjemnej atmosferze przyniosło wiele pozytywnych i kształcących wrażeń.
W dniu 28 lutego br. przedszkolaki z grupy II obchodziły Dzień Śpiocha. Maluchy chętnie przyniosły ulubione podusie i pluszaki. Zaraz po przyjściu do sali dzieci przebrały się w swoje piżamki i założyły kapcie. Na początku zjedliśmy kolację - przepyszny budyń, a następnie graliśmy w gry, opowiadaliśmy bajki, słuchaliśmy kołysanek i kolorowaliśmy gwiazdki. Dla wszystkich był to bardzo miły dzień.
„Grammar master”
- English competition -
Zapraszam uczniów
klas IV-VII szkoły podstawowej
oraz II-III gimnazjum
do udziału w konkursie
z języka angielskiego.
Konkurs będzie miał formę pisemną i będzie w nim sprawdzana znajomość struktur gramatycznych.
Planowany termin - marzec 2018 r.
Uczniowie chętni do udziału w konkursie proszeni są o zgłaszanie się do p. Eweliny Sanokowskiej.
,,Kolorowe kredki w pudełeczku noszę, kolorowe kredki bardzo lubią mnie.
Kolorowe kredki kiedy je poproszę, namalują wszystko to co chcę.
Namalują domek i na płocie kota i wesołe słonko na pochmurne dni
A gdy w kosmos lecieć przyjdzie mi ochota, prawdziwą rakietę namalują mi…”
28 lutego przedszkolaki z grupy I zamieniły szary, mroźny dzień w barwny, kolorowy. Tego dnia świętowały „Dzień Kredki’. Celem zabawy było zapoznanie i utrwalenie kolorów, integracja grupy poprzez zabawy ruchowe, kształcenie sprawności manualnych. Dzieci wysłuchały wiersza pt. „Kredki - siostrzyczki”, dopasowywały obrazki do odpowiednich kolorów kredek, przeliczały kredki, bawiły się w zabawę „Wędrująca kredka”, tańczyły przy piosence „Kolorowe kredki”. Tego dnia w naszej grupie było kolorowo, wesoło i tęczowo.
Nasza szkoła nawiązała współpracę z rzeszowskim oddziałem AIESEC - międzynarodową organizacją realizującą programy praktyk i wolontariatu. W ramach projektu World Talks, którego celem jest zniwelowanie nierówności, uczenie tolerancji, życzliwości i poszanowania innych, zajęcia z uczniami prowadziła p. Ewurafua Biney - wolontariuszka z Ghany. Podczas warsztatów dzieci i młodzież poznali podstawowe informacje na temat tego afrykańskiego kraju, wykonali wyklejanki z tradycyjnych, wielobarwnych tkanin i tańczyli do muzyki popularnej w Ghanie.
Udział w tym ciekawym projekcie z pewnością przyczynił się do podniesienia umiejętności językowych uczniów i rozbudził chęć poznawania świata oraz innych kultur.
Podczas ferii zimowych uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie „Ekonomia wokół nas” realizowanym przez Stowarzyszenie Gogołów bez Granic ze środków finansowych Fundacji Banku Zachodniego WBK w ramach Programu Bank Ambitnej Młodzieży.
Celem projektu było podniesienie poziomu przedsiębiorczości, przyswojenie praktycznej wiedzy ekonomicznej, marketingowej i prawnej, zdobycie nowych kompetencji i umiejętności, samodzielne określenie przez młodzież własnych potrzeb, związanych z nimi problemów, zaplanowanie,
z wykorzystaniem przekazanych narzędzi i lokalnej przestrzeni, własnej aktywności gospodarczej
i społecznej.
W ramach projektu grupa 20 uczniów Zespołu Szkół w Lubli uczestniczyła w warsztatach ekonomii, prawa, marketingu. W połowie warsztatowego tygodnia młodzież wraz z opiekunami odwiedziła Oddział Okręgowy Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie, gdzie poznała zasady funkcjonowania banku centralnego - poznała misję i cele NBP, dowiedziała się czym jest pieniądz i jak funkcjonuje. Uczniowie przy okazji tej wizyty zwiedzili także minimuzeum NBP.
Podsumowaniem działań projektu było przygotowanie debaty oxfordzkiej z tezą „Tylko aktywność społeczna przyczynia się do rozwoju osobistego i zawodowego”. Zostanie ona przeprowadzona na podsumowaniu projektu, które odbędzie się 28.02.2018 r. o godz. 10:30 w naszej szkole.
Serdecznie zapraszamy!
15 lutego br. najstarsi uczniowie naszej szkoły (kl. VII, II i III G) byli w kinie „Helios” na filmie „Cudowny chłopak”.
Obraz jest niezwykle wzruszający i wartościowy, toteż widownia w skupieniu śledziła losy „innego” chłopca. Zapamiętamy, że: „Na medal zasługuje ten, kto swoją siłą i charyzmą zdobył najwięcej serc”.
Film zawiera tak wiele pouczających treści, że nie sposób ich wymienić – po prostu trzeba go obejrzeć i przeżyć. Zachęcamy nie tylko uczniów, lecz także rodziców, oni również mogą się wiele nauczyć.
Dn. 26 stycznia 2018 r. odbył się Festiwal Kolęd i Pastorałek „Rozśpiewały się obłoki”. Jak co roku chętni uczniowie mieli okazję zaprezentować przed publicznością swoje umiejętności wokalne. Usłyszeliśmy zarówno tradycyjne kolędy, jak i mało znane pastorałki.
24 stycznia 2018 r. odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci. Przedszkolaki przybyły na nią przebrane w kolorowe stroje. Jak co roku nie zabrakło wróżek, księżniczek, pszczółek, motylków, policjantów i postaci z bajek. Nietypowy wystrój sali wprowadził wszystkich w radosny nastrój oraz zachęcił do wesołej zabawy przy rytmicznej muzyce.
Jak co roku w styczniu zaprosiliśmy do naszej szkoły ukochane babcie i wspaniałych dziadków. Swoją wdzięczność wyraziliśmy poprzez program artystyczny i wspólne śpiewanie piosenek z dawnych lat.
Szanowni Państwo Rodzice!
Niniejszym informujemy, że spotkanie z Rodzicami zaplanowane jest na dzień 25 stycznia br. (czwartek) o godz. 16:00.
Serdecznie zapraszamy WSZYSTKICH RODZICÓW!
Dyrektor i Nauczyciele
Zapraszamy do udziału w Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Rozśpiewały się obłoki", który odbędzie się 26 stycznia 2018 r.
Zgłoszenia do 22 stycznia br. u p. Marii Gancarskiej lub p. Doroty Strzepek.