• SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

    SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

    Już po raz kolejny do Zespołu Szkół w Lubli zawitał podróżnik z grupy Trzask. Tym razem naszą szkołę odwiedził pan Dariusz Rochecki, który opowiedział nam o swojej podróży do Tajlandii. W bardzo interesujący sposób zaprezentował zgromadzonym na sali gimnastycznej uczniom przyrodę, kulturę i obyczaje tego egzotycznego południowoazjatyckiego kraju.

    Dowiedzieliśmy się między innymi tego, iż Tajlandczycy to najbardziej uśmiechnięty naród na świecie. Uważają oni również, że kształt ich kraju przypomina głowę słonia. Nasz gość przywiózł ze sobą przepiękne fotografie i różne pamiątki. Uczniowie mogli wziąć do ręki m.in.: bambus, tajlandzką walutę - baty, kolorowy papier zrobiony z odchodów słonia, a także przymierzyć tradycyjne obręcze noszone na szyjach przez kobiety z plemienia Padaung i stroje członków plemienia Akha. Pan Dariusz w ciekawy i barwny sposób opowiadał o słoniowych taksówkach, walkach z kobrami w miejscowości Cobravillage, a także niezwykłych cechach ogromnego lokalnego owocu o nazwie durian. Ogromne wrażenie na wszystkich uczniach zrobiły też opowieści o wszędobylskich małpach z Lop Buri, historia miasta Ajutthaja - dawnej stolicy Tajlandii, leżący złoty posąg Buddy oraz lokalne przysmaki np. smażone żaby, szarańcza i inne „owadzie przysmaki”.

    Spotkanie z panem podróżnikiem było dla wszystkich niezwykle ciekawą i cenną lekcją georafii. Mamy nadzieję, iż nie było to ostatnie spotkanie z podróżnikami z grupy „Trzask”.

  • PODZIĘKOWANIE

    PODZIĘKOWANIE

    Serdeczne podziękowanie  dla Pana Piotra Szopy za pomoc finansową na rzecz uczniów Zespołu Szkół w Lubli dla celów organizacji wycieczki.

    Jednocześnie życzymy Panu zdrowia i wszelkiej pomyślności.

    Samorząd Uczniowski

  • WE LOVE ENGLISH - WYNIKI KONKURSU

    WE LOVE ENGLISH - WYNIKI KONKURSU

    Dn. 5 czerwca br. odbył się szkolny konkurs                              z j. angielskiego dla uczniów klas I - III szkoły podstawowej „We Love English”.

    Konkurs miał formę ustną i była w nim sprawdzana znajomość słów z podręcznika.

    Klasa I

    I miejsce – Gloria Wajda

    II miejsce – Jakub Motyka

                          Martyna Olszańska

    Klasa II

    I miejsce – Szymon Binkowicz

    Klasa III

    I miejsce – Amelia Roszkowicz

    Gratulujemy!

  • DZIEŃ MAMY PRZEDSZKOLU

    DZIEŃ MAMY PRZEDSZKOLU

    29 maja br.  odbyło się wielkie świeto - DZIEŃ MAMY – w przedszkolu. Wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekiwały przybycia mam do naszego przedszkola

    Przedszkolaki  zaprezentowały program pt. „Przygoda niegrzecznej żabki”, śpiewały piosenki, zaprosiły mamy do wspólnego tańca.

    Na zakończenie wszyscy odśpiewali tradycyjne "sto lat" i wręczyli kwiaty oraz własnoręcznie wykonane laurki. Tego dnia nie zabrakło uśmiechu, wzruszeń i dobrej zabawy.

  • DIECEZJALNY KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ

    DIECEZJALNY KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ

    W dn. 25 maja uczennica klasy V Natalia Niemiec wzięła udział w Diecezjalnym Konkursie Wiedzy Biblijnej w Rzeszowie, tym samym stając się finalistką tego konkursu.

    Gratulujemy!

  • WE ARE THE MUSIC

    WE ARE THE MUSIC

    29 maja br. we Frysztaku odbył się V Gminny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „We are the music” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Józefa Wybickiego oraz Gminny Ośrodek Kultury we Frysztaku. Nasza szkołę reprezentowały uczennice: Dżesika Jamro (kl. IV), Wiktoria Jędrusik (kl. VI), Weronika Lejkowska (kl. II g) oraz Zuzanna Leśniak (kl. 2 g).
    Jury doceniło talent Dżesiki -  dziewczynka zajęła II miejsce w kategorii klas IV - VI. Udało się jej również zdobyć nagrodę publiczności. W kategorii klas VII - II g na  wyróżnienie zasłużyła Weronika Lejkowska.

    Gratulujemy!

  • Akademia Tenisa Stołowego BINGO

    Akademia Tenisa Stołowego BINGO

    22 maja br. naszą szkołę odwiedzili prawdziwi pasjonaci tenisa stołowego - członkowie Akademii Tenisa Stołowego BINGO z Ropczyc. Julia Wiktor (lat 10), Kacper Toton (lat 10) i Jakub Ckwierz (lat 13) od kilku lat trenują ten sport pod okiem pana Krzysztofa Niemca. Mimo młodego wieku mogą pochwalić się wyjątkowymi osiągnięciami. Podczas pokazu w ZS w Lubli zaprezentowali swoje umiejętności. Nasi uczniowie próbowali mierzyć się z nimi, jednak okazało się to bardzo trudne. Miejmy nadzieję, że również w Lubli odkryjemy przyszłych mistrzów tenisa stołowego.

  • DZIEŃ PROFILAKTYKI

    DZIEŃ PROFILAKTYKI

    Dnia 17 maja 2018 roku w naszej szkole został zorganizowany DZIEŃ  PROFILAKTYKI. Warsztaty dla uczniów, nauczycieli i rodziców zostały przeprowadzone przez  psychologa, z krakowskiej firmy DIALOG.  Od rana odbywały się zajęcia dla uczniów, dotyczące motywacji i kreatywności.  Po południu zaś grono pedagogiczne i rodzice mogli uczestniczyć w prelekcji na temat: Jak z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice. Przygotowanie merytoryczne i duże doświadczenie zawodowe pani psycholog Magdaleny Jaromi, zagwarantowało wysoki poziom wszystkich szkoleń. Uczniowie byli zainteresowani problematyką zajęć, a w czasie warsztatów wykazali się dużą aktywnością.

  • Gminny Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej

    Gminny Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej

    W związku z ogłoszeniem przez  Sejm Rzeczypospolitej roku 2018  Rokiem Zbigniewa Herberta,  15 maja 2018 r. odbył się Gminny Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej tegoż poety.  Organizatorami były Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 1 we Frysztaku oraz Gminna Biblioteka Publiczna we Frysztaku. Celem konkursu było upowszechnianie twórczości poety, uwrażliwianie młodzieży na wartości estetyczne i etyczne w poezji oraz rozwijanie i promowanie talentów recytatorskich i wokalnych.

    We współzawodnictwie wzięło udział 8 recytatorów ze szkół z Frysztaka, Gogołowa, Lubli i Stępiny oraz jeden zespół muzyczny, reprezentujący Zespół Szkół w Stępinie.

    Jury konkursu przyznało nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach:
    W kategorii recytacja:
    I miejsce – Justyna Chyłek, uczennica klasy IIIG ZS w Stępinie,
    II miejsce – Hubert Kudłacz, uczeń klasy VII ZS w Stępinie,
    III miejsce – Zuzanna Leśniak, uczennica klasy IIG ZS w Lubli.
    Wyróżnienie otrzymały  Anna Leszczyńska z klasy VII z ZS w Lubli i Justyna Winiarska z klasy VII z Frysztaka.
    W kategorii poezji śpiewanej pierwsze miejsce zdobył jedyny uczestniczący w konkursie zespół „Nieprzygotowane ” ze Stępiny.

    Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

  • WYCIECZKA DO PRZEMYŚLA

    WYCIECZKA DO PRZEMYŚLA

    W tym roku uczniowie klas VI - III g postanowili zwiedzić Przemyśl i jego okolice. 10 maja punktualnie o godz. 7:00 wyruszyliśmy w drogę. Pierwszym punktem programu był spacer po arboretum w Bolestraszycach. W  pięknym ogrodzie podziwialiśmy kolorowe, egzotyczne rośliny, a w muzeum przyrodniczym mogliśmy zobaczyć ciekawe okazy zwierząt. Zwiedziliśmy również znajdujący się w pobliżu Fort XIII San Rideau - pozostałości po jednej z największych fortyfikacji w Europie. Następnie udaliśmy się do Przemyśla, gdzie spacerowaliśmy po rynku i poznaliśmy najciekawsze miejsca, w tym Zamek Kazimierzowski i Bazylikę Archikatedralną. Ostatnim miejscem jakie odwiedziliśmy był zamek w Krasiczynie. Poznaliśmy historię tego pięknego budynku i pospacerowaliśmy po otaczającym go parku. 
    Przewodnik pokazał wejście do tajemniczego przejścia - drogi ucieczki zamku, które znajdowało się w szafie. Żałowaliśmy, że nie możemy tamtędy przejść, ale po przebudowie zamku zostało ono zamurowane. Późnym popołudniem, zmęczeni, jednak zadowoleni wróciliśmy bezpiecznie do Lubli.

  • KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

    KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

        English competition    

    Zapraszam uczniów

    klas I - III szkoły podstawowej

    do udziału w konkursie

    z j. angielskiego.

     

    Konkurs będzie miał formę ustną i będzie w nim sprawdzana znajomość słów z podręcznika.

     

    Termin:

    5 czerwca (wtorek), godz. 12.30

     

    Informacji na temat konkursu udziela

    p. Ewelina Sanokowska

  • ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

    ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

      W tym roku zaszczyt zorganizowania gminnych obchodów 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja przypadł społeczności Zespołu Szkół w Lubli. Była to również inauguracja gminnych uroczystości wpisanych w Narodowe Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Mottem przygotowanej przez uczniów i nauczycieli akademii stały się słowa Antoine’a de Saint-Exupery, który pisał iż: „Dziedzictwo zmarłych zbiera się powoli. Trzeba ich ciągle wspominać, rozważać ich życie, obchodzić rocznice. Wiele razy obracać się wstecz, patrząc, czy coś nie zostało zapomniane".

      Rankiem 27. kwietnia 2018 r. przedstawiciele wszystkich szkół z gminy Frysztak wraz z opiekunami wyruszyli w pieszym rajdzie do Lubli. Punktualnie o godzinie 11.00 uczestnicy, biorący udział w Rajdzie Promienistych, zostali powitani  przez panią dyrektor Annę Szteligę wraz z uczniami Zespołu Szkół w Lubli przy kościele parafialnym p.w. św. Mikołaja.  Następnie ksiądz Proboszcz Julian Bartnik przybliżył zgromadzonym historię tej unikatowej XV-wiecznej świątyni. Zaproszeni goście, wśród których byli przedstawiciele władz gminy na czele z panem Wójtem Gminy Frysztak Janem Ziarnikiem, radni Rady Gminy Frysztak, dyrektorzy szkół i placówek gminnych oraz przedstawiciele organizacji lokalnych, zwiedzili również piękny teren przykościelny, po czym wszyscy wspólnie udali się do budynku Zespołu Szkół w Lubli, gdzie odbyła się uroczysta akademia poświęcona 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz historii naszej Małej Ojczyzny Lubli. Przed rozpoczęciem występu zaproszeni goście obdarowani zostali pamiątkowymi, ręcznie wykonanymi zakładkami do książek, na których zamieszczone zostało motto uroczystości.

     Dla naszej społeczności szkolnej dzień ten był niezwykłym świętem, a zarazem manifestacją patriotyczną. Aż miło było patrzeć z jakim zaangażowaniem i pasją uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście przyłączyli się do wspólnego śpiewania najpiękniejszych pieśni patriotycznych. Młodzież Zespołu Szkół w Lubli ubrana w tradycyjne stroje ludowe zaprezentowała najpopularniejsze polskie tańce. Wśród nich nie zabrakło też dostojnego poloneza, którego uczniowie klasy III g odtańczyli w tradycyjnych kontuszach. Mieliśmy również możliwość poznać bogatą historię naszej pięknej podkarpackiej wsi, oraz jej mieszkańców, którzy również walczyli o wolności i niepodległość, często narażając własne życie, nieśli pomoc potrzebującym. Jednym z nich był Jan Kanty Dzianott, właściciel dworu, na terenie którego stoi nasza szkoła. W okresie II wojny światowej udzielał on schronienia nie tylko działaczom Armii Krajowej, ale także wszystkim, którzy o to poprosili, siadając na ławeczce pod lipą przy bramie wjazdowej. Symbolicznym stało się odsłonięcie nowej ławeczki, która nawiązując do tamtych wydarzeń, przypominać będzie następnym pokoleniom o ludziach, którzy znaleźli tu schronienie, żyli tu i nieśli pomoc potrzebującym w trudnych czasach. Ponieważ, jak podkreśliła w swoim przemówieniu pani dyrektor Anna Szteliga: „szukając dziś postaci – ideałów, wzorców, które można naśladować nie możemy zapominać o ważnych postaciach z historii nam najbliższej, naszej lublańskiej Małej Ojczyzny, gdyż dla człowieka ważna jest pamięć o historii jego narodu, aby wiedział kim jest i znał swoją wartość”.

      Zwieńczeniem uroczystości było wspólne sadzenie drzew w parku przyszkolnym, upamiętniające 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz będące kontynuacją tradycji nasadzeń parkowych rozpoczętą przez rody Rogoyskich i Dzianottów - dawnych właścicieli Lubli.

      Kończąc spotkanie pani dyrektor podziękowała wszystkim przybyłym za obecność, uczniom za piękny występ i nauczycielom za ich przygotowanie. Podkreśliła szczególne zaangażowanie nauczycielek: Anety Skowron i Zofii Kurek – głównych pomysłodawczyń uroczystości oraz Doroty Strzępek, Joanny Dziok – Cyran, Marty Adamskiej, Magdaleny Kosiby, Eweliny Sanokowskiej, a także pracowników obsługi przy organizacji spotkania. Następnie wszyscy zaproszeni zostali na poczęstunek, który przygotowały Panie z lublańskiego Koła Gospodyń Wiejskich oraz Rada Rodziców Zespołu Szkół w Lubli. Im również przekazane zostały serdeczne podziękowania za współpracę.

      W imieniu gości głos zabrał Pan Wójt, który podkreślił wysoki poziom merytoryczny i artystyczny uroczystości, zaangażowanie społeczności szkolnej i środowiska w organizację wydarzenia oraz skierował do organizatorów słowa podziękowania.

      Zarówno dla społeczności szkolnej Zespołu Szkół w Lubli jak i przybyłych gości uroczystość ta była niecodzienną lekcją autentycznego, żywego patriotyzmu.

  • DLA WSZYSTKICH ŚWIECI SŁOŃCE

    DLA WSZYSTKICH ŚWIECI SŁOŃCE

       W dniu 24 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski pod hasłem: "Dla wszystkich świeci słońce". Wzięli w nim udział uczniowie klas I - III popisując się swoimi zdolnościami recytatorskimi. Jury miało bardzo trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców, ponieważ wszyscy zaprezentowali wysoki poziom. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom gratulujemy.

    Klasa I
    I miejsce - Martyna Majocha
    II miejsce - Hubert Patla
    III miejsce - Izabela Godek

    Klasa II
    I miejsce - Piotr Skrzyszowski
    II miejsce - Filip Ziobrowski
    III miejsce - Magdalena Stefanik

    Klasa III
    I miejsce - Michał Hendzel
    II miejsce - Konrad Koczaja
    III miejsce - Kamil Jaworski

  • SPOTKANIE WYWIADOWCZE

    SPOTKANIE WYWIADOWCZE

    Szanowni Państwo RODZICE!

    Niniejszym zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w dniu 17 maja b.r. (czwartek) o godz. 16.00. W porządku spotkania zaplanowana jest prelekcja prowadzona przez zaproszonego konsultanta na temat ,,Jak z miłością i szacunkiem wyznaczyć dziecku granice?," oraz spotkania z Wychowawcami. W związku z tym, że będzie to ostatnie w tym roku szkolnym zebranie, omówione zostaną także ważne sprawy bieżące i planowane w placówce.

    Serdecznie zapraszamy wszystkich RODZICÓW:

    DYREKTOR I NAUCZYCIELE

  • KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

    KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

    W dn. 13 kwietnia 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. św.  Jana Kantego w Lubli Natalia Niemiec (kl. V), Anna Skrzyszowska (kl. V) i Jakub Godek (kl. VII) wzięli udział w etapie rejonowym Konkursu Wiedzy Biblijnej we Frysztaku. Dotyczył on znajomości Ewangelii wg św. Mateusza.

    Natalia Niemiec zdobyła pierwsze miejsce, uzyskując 95/100 punktów i zakwalifikowała się do etapu diecezjalnego w Rzeszowie.

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII - PROJEKT GIMNAZJALNY

    ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII - PROJEKT GIMNAZJALNY

          Kolejny raz nasi uczniowie udowodnili, że drzemią
    w nich wielkie talenty i duża kreatywność. Poza tym potrafią świetnie pracować w grupie. Realizując projekt gimnazjalny czwórka uczniów klasy III, tj. Ala Dętkoś, Filip Chmielowskli, Gabryś Kiszka i Hubert Leszczyński wykonali profesjonalną makietę nowoczesnego domu z ogrodem i basenem. Wyjątkowść tego domu polega na jego funkcjonowaniu z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, oczywiście z działającymi instalacjami. Projekt, wzbogacony o multimedialną lekcję poglądową na temat znaczenia i wykorzystania źródeł energii został przedstawiony w jasny oraz ciekawy sposób pozostałym uczniom w szkole.

    Serdecznie gratulujemy uczniom pomysłu i wzorowej realizacji.

  • GRAMMAR MASTER

    GRAMMAR MASTER

    Dn. 11 kwietnia br. uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie języka angielskiego „Grammar Master”.  Jak wskazuje nazwa, sprawdzano w nim znajomość gramatyki.

    Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

    I miejsce – Weronika Witusik, kl. II gimnazjum

    II miejsce – Aleksandra Woźniak, kl. VII

    III miejsce – Adrian Długosz, kl. VI

                          Zuzanna Leśniak, kl. II gimnazjum

    Gratulujemy!

  • „JAK MĄDRZE SPĘDZAĆ WOLNY CZAS”- KONKURS PROFILAKTYCZNY

    „JAK MĄDRZE SPĘDZAĆ WOLNY CZAS”- KONKURS PROFILAKTYCZNY

    Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów naszej szkoły i polega na opracowaniu i przygotowaniu jednej z niżej wymienionych propozycji:

    • praca plastyczna- technika dowolna
    • plakat profilaktyczny- technika dowolna
    • prezentacja multimedialna
    • film (spot reklamowy).

    Tematem jest kreatywne i bezpieczne spędzanie czasu wolnego. Liczą  się ciekawe pomysły i oryginalność. Projekty można wykonać  indywidualnie lub grupowo.

    Prace będą oceniane w następujących kategoriach wiekowych:

    grupa I – przedszkole, zerówka

    grupa II – uczniowie klas 1-3

    grupa III- uczniowie klas IV-VI

    grupa IV- uczniowie klas VII, II i III gimnazjum.

             Prezentacje należy złożyć do 15 maja 2018 r. u pedagoga szkolnego lub u wychowawców.

     

    Organizator: J. Ziobrowska

  •    Wielkanoc to czas otuchy i nadziei.

    Czas odradzania się wiary

    w siłę Chrystusa i drugiego człowieka.

     

    Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość,

    oraz wzajemną życzliwość.

    Abyście w zdrowiu i spokoju, w gronie rodziny i przyjaciół

    odnaleźli świat prawdziwych, nieprzemijających wartości.

    Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie

    napełni Was pokojem i wiarą,

    niech da siłę w pokonywaniu trudności

    i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

     

                                                                        Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy oraz Uczniowie Zespołu Szkół w Lubli

  • "Czy ktoś widział kulturę?"

    "Czy ktoś widział kulturę?"

                    To dający do myślenia tytuł spektaklu teatralnego, który 26. marca br. obejrzeli nasi siódmoklasiści  i gimnazjaliści w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.

                    Rzeczywiście, dziś kulturę rzadko można oglądać, właśnie dlatego problem jest wart poruszenia. A jeśli można mu stawić czoła poprzez obejrzenie sztuki w nieco humorystycznej formie, to tym lepiej. Opowiedziana historia, której bohaterem jest inteligentny, lecz krnąbrny i pozbawiony dobrych manier urwis, skłania młodzież do refleksji nad własnym zachowaniem i kulturą osobistą.  Ponadto historia ta pozwala zastanowić się wychowawcom i rodzicom nad swymi metodami wychowawczymi. Czy na pewno zawsze stanowimy wzór dla dzieci?

                    Niełatwe to pytane dziś, kiedy „wszystko” wolno, wszak żyjemy w dobie komputerów i internetu w XXI wieku.  Nie zapominajmy jednak, że warto dbać o dobre wychowanie, bo „czym skorupka nasiąknie…”.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół w Lubli
    Lubla 328
  • (17)27 78 205

Galeria zdjęć