Pod koniec października do naszej szkoły dotarła pierwsza paczka z listami w ramach programu Pen Pal Club. W tym roku nawiązaliśmy współpracę ze szkołą Foundations Christian Academy z Pensylwanii w Stanach Zjednoczonych.
W służbie Bogu i czowiekowi - święty Jan Kanty wczoraj, dziś i jutro.
To hasło tegorocznego Święta Patrona Szkoły, które obchodzilismy 19 października. Podczas uroczystego apelu uczniowie zaprezentowali teksty nawiązujące do życia i nauki świętego - profesora. Jako społeczność uczniowska, której patronem jest św. J. Kanty, jesteśmy zobowiązani do szerzenia jego nauki i płynącego z niej przesłania.
23 października br. uczniowie klas 7 i 8 odwiedzili Planetobus – mobilne planetarium, które dotarło do naszego powiatu w ramach projektu Nauka dla Ciebie, realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Na półokrągłym „suficie” widzowie oglądali pokazy astronomiczne, prowadzone na żywo przez edukatorów. Mogli zobaczyć niebo pełne gwiazd, poznali najciekawsze konstelacje, układy planet i inne obiekty astronomiczne.
Uczniowie uczestniczący w pokazach mobilnego planetarium otrzymali także „Poradnik młodego naukowca”, pełen astronomicznych ciekawostek, informacji o gwiazdach i planetach oraz eksperymentów, które można samodzielnie wykonać w domu.
Dorośli i Dzieciaki, pomóżcie nakarmić psiaki i kociaki !!!
Zwracamy się do ludzi wielkiego serca, aby przyłączyli się do naszej szkolnej akcji zbiórki karmy i innych rzeczy dla psów i kotów przebywających w schronisku. W tym roku również chcielibyśmy wesprzeć zwierzaki ze schroniska OTOZ ANIMALS w Krośnie dlatego do 31 października prosimy o przynoszenie pokarmu dla zwierząt. Po zakończeniu akcji zostanie on zawieziony do schroniska.
Członkowie Samorządu Uczniowskiego
Dnia 18 października 2018 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Lubli. Do grona społeczności szkolnej przyjęto 10 uczniów.
Serdeczne podziękowania pani dyrektor Annie Sztelidze, księdzu proboszczowi, licznie zgromadzonym rodzicom oraz opiekunom z klasy ósmej za życzenia, błogosławieństwo, upominki, wspaniały poczęstunek oraz wszelkie dobro okazane pierwszakom składa wychowawczyni Marta Adamska.
16 października uroczystym apelem uczciliśmy 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przypomnieliśmy aktualne dzisiaj wyraźne wskazania moralne papieża Polaka - do pracy nad sobą, wymaganiem od siebie. Święty Jan Paweł II był przekonany, że człowiek dobrze ukształtowany intelektualnie i duchowo jest wielkim skarbem dla Ojczyzny, a ona jest silna mocą swoich obywateli. Warto więc nie lękając się - ,,wpłynąć na głębię i korzystać z dziedzictwa, które pozostawił dla nas".
12 października (piątek) – zwykły dzień nauki w szkole – nabrał świątecznych barw dzięki naszym Kochanym Uczniom, którzy tego popołudnia postanowili zaakcentować „święto polskiej szkoły, uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych, co szkoły prowadzą i nadzorują” – jak ogłosili na wstępie uroczystego apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Poprzez radosny i pełen humoru program artystyczny wyrażali swą wdzięczność. Dziękowali za przekazywaną wiedzę i przepraszali za niedociągnięcia oraz szkolne psikusy, które rzadko się pamięta, bo są tylko wynikiem uczniowskiej fantazji, a nie złego serca.
Scenki ukazujące różnice pomiędzy nauczycielami a uczniami były szczególnie zabawne. Dzięki nim, my nauczyciele, dowiedzieliśmy się m. in., że przy tablicy wpadamy „w trans” (coś w tym jest) oraz że korytarz z naszymi uczniami przypomina „wybieg dla dzikich koni, psów, małpiszonów…” (na pewno tak jest).
Drodzy Uczniowie! Serdecznie dziękujemy Wam za miłe słowa, kwiaty, słodkie upominki. Pamiętajcie, darzymy Was wielką sympatią. Czyż bez niej moglibyśmy z Wami wytrzymać?
PS Będziemy dążyć do ideału, by sprostać Waszym wymaganiom i marzeniom o nauczycielu:
- kochanym
- punktualnym
- wyrozumiałym
- pomocnym
- serdecznym
- otwartym
- tolerancyjnym
-miłym
-cierpliwym
- przenikliwym.
Cóż, zadanie niełatwe, poprzeczka cokolwiek za wysoka. Jesteście pewni, że wytrzymacie z takim nudziarzem?
W dniu 07 października b. r. przy Zespole Szkół w Lubli odbył się piknik rodzinny. Mimo że kalendarzowe lato już się skończyło, za oknem jeszcze pięknie, więc aktualnym było hasło pikniku: ,,Na sportowo żegnamy lato”. Tak więc to niedzielne popołudnie dzieci wraz z rodzicami mogły spędzić w miłej atmosferze. Były tu zabawy z animatorkami, konkursy z nagrodami, loteria fantowa, spotkana
z bibliotekarką, pszczelarzem, atrakcje fikolandu i inne. Duże zainteresowanie wzbudziły także pokazy strażackie w wykonaniu członków OSP Lubla, które dotyczyły sposobów udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zabawom i pokazom towarzyszył poczęstunek. Dzieci zostały obdarowane słodyczami, napojami, kiełbaskami, pizzą. Wszystko to przygotowały Mamy z Rady Rodziców oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. To właśnie dzięki ich dużemu zaangażowaniu mogło odbyć się to rodzinne spotkanie, które miało wiele walorów wychowawczych, edukacyjnych, promocyjnych dla środowiska, a przede wszystkim było świetną formą spędzenia czasu.
W imieniu własnym i całego szkolnego środowiska serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji pikniku, tj.: Kołu Gospodyń Wiejskich w Lubli, a szczególnie Przewodniczącej Pani Marii Binkowicz, Radzie Rodziców Zespołu Szkół w Lubli, a szczególnie: Pani Natalii Zajdel, Panu Grzegorzowi Binkowiczowi, Pani Monice Radwan, Pani Annie Wesołowskiej, Pani Magdalenie Balickiej, Pani Agnieszce Szerląg, Pani Elżbiecie Majocha, Pani Lidii Madej, Pani Joannie Długosz oraz sponsorom, właścicielom firm: MPM Lubla, Stara Wędzarnia we Frysztaku, Stolarex T.H. R. T. Góra, Księgarni we Frysztaku p. Podlińskim, Firmie Hand. Sport. Marzena Stadnicka, Drogeria Sekret Urody, Sklep Odzieżowy Ania, Marc. Bus Alina Michalska, F. H. U. Jolanta Muszyńska, Przedsiębiorstwo Ubezpiecz. W. Pietrucha, Kwiaciarnia Justyna Król, F. H. U. ANMAR Anna Sokołowska, P.P. U. H. ,,Szymdach” Grzegorz Binkowicz, Panu Krzysztofowi Rodakowi i wszystkim życzliwym osobom.
Jesteśmy pewni, że takie działania przyczyniają się do tworzenia dobrej atmosfery współpracy w naszym środowisku, są także przykładem dla dzieci. Mamy nadzieję na kolejne wspólne inicjatywy, gdyż każde inwestowanie w dobro dziecka jest najbardziej wartościowe, a szczery dziecięcy uśmiech jest najlepszą zapłatą. Bo „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” (J. Korczak)
Dyr. A. Szteliga
W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas I – III biorą udział w konkursie edukacyjnym ”Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III. Wierzymy, że pasje do czytania trzeba zaszczepić od najmłodszych lat, ponieważ pełni ono ważną rolę w rozwoju dziecka, ćwiczy pamięć i koncentrację.
W dn. 4 X 2018 r. zorganizowano w szkole Dzień Głośnego Czytania. Uczniowie, którzy czytali fragmenty książki „Przygody Gangu Słodziaków” to:
Ponadto chetni uczniowie wezmą udział w konkursie polegajacym na wymysleniu własnej historii o dalszych przygodach Gangu Słodziaków. Prace bedą przyjmowane przez wychowawców do 15 X 2018 r. i zgłoszone w formie cyfrowej na stronie gangu słodziaków do dn. 23 X 2018 r.
W zabawie ze słodziakami biorą udział również rodzice uczniów, którzy codziennie przez 21 dni czytają swoim dzieciom po 10 min., w wychowawcy w nagrodę przyklejają naklejkę w albumie. Jak twierdzą psychologowie, do wyrobienia nawyku potrzeba powtarzania działania przez co najmniej 21 dni, dlatego ideą albumu jest zebranie 21 naklejek.
Wierzymy, że z pomocą rodziców uda się nam zmotywować uczniów nie tylko do nauki, ale i rozwijania prawdziwej pasji czytania.
Wychowawcy klas I - III
MIĘDZYNARODOWY
KONKURS KOSZULKOWY
Zachęcam do udziału w międzynarodowym konkursie na logo Europejskiego Dnia Języków.
Zwycięski projekt znajdzie się na oficjalnych koszulkach EDJ 2019.
Regulamin:
Projekty należy zgłaszać na stronie:
https://edl.ecml.at/Activities/EDLT-ShirtContest/tabid/3147/language/pl-PL/Default.aspx
Informacji na temat konkursu udziela p. Ewelina Sanokowska
1 października to Ogólnopolski Dzień Tornistra. Z tej okazji członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali zestaw porad dla każdego ucznia.
Jak odciążyć tornister?
Z okazji Dnia Chłopaka w naszej szkole zorganizowano plebiscyt "Sześciu Wspaniałych". Uczennice IV - VI szkoły podstawowej i 3 gimnazjum w drodze głosowania wybrały spośród swoich kolegów najbardziej charakterystyczne postacie w nietypowych kategoriach.
Zwycięzcami plebiscytu zostali:
OMNIBUS - Karol Leszczyński (kl. VI)
SPORTOWIEC ROKU - Bartłomiej Baran (kl. VIII)
ZAWSZE UŚMIECHNIĘTY - Dawid Kolbusz (kl. IV)
PRZYSTOJNIAK - Konrad Klimek (kl. III G)
POZYTYWNIE ZAKRĘCONY - Krystian Kuliga (kl. III G)
PRAWDZIWY PRZYJACIEL - Michał Szopa (III G).
Gratulujemy!
Samorząd Uczniowski
ARKADIUSZ ARKADIO ZBOZIEŃ jest autorem siedmiu płyt, dwóch audiobooków i dwóch książek oraz pomysłodawcą ogólnopolskiej akcji "Rób to co kochasz". Jego pasją jest żywe słowo i praca z nim na wielu płaszczyznach. W ciągu ostatnich 6 lat występował dla ponad 100 000 osób na ponad 600 wydarzeniach w kraju i poza jego granicami, a w piątek 21. września zawitał ze swoim profilaktycznym programem-świadectwem do Zespołu Szkół w Lubli. Raper i freestylowiec opowiedział młodzieży o swoim życiu i nawróceniu. Młodzież dowiedziała się, iż od dziecka był on niepokornym duchem. Pierwsze utwory pisał już w wieku 12 lat, wtedy też wzmógł się jego bunt. Przez kilka lat alkohol i narkotyki odgrywały w jego życiu pierwszoplanową rolę. W wieku 17 lat dzięki determinacji brata doznał przebudzenia. W swoim niezwykle szczerym wystąpieniu artysta przekonywał młodzież, by w swoich wyborach kierowała się talentami i pasją, a nie oczekiwaniami środowiska, sondażami lub modami. Dopełnieniem tej niezwykłej lekcji były występy Arkadio, jego popisy freestylowe oraz prezentowane filmy.
Spotkanie swoim charakterem wpisało się w profilaktykę uzależnień, działając jednak nie poprzez zakazy, ale przez pozytywne przykłady, które są alternatywą dla życia w uzależnianiu.
Zapraszam uczniów klas IV- III g do udziału w konkursie z okazji Europejskiego Dnia Języków. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu liścia, na którym znajdzie się odpowiedź na pytanie „Dlaczego warto uczyć się języków?”.
Uczestnicy mogą napisać rymowankę, opowiadanie, narysować komiks, przedstawić ciekawe argumenty itp. Liście, podpisane imieniem, nazwiskiem i klasą, należy umieścić na drzewie na dolnym korytarzu.
Jury oceniać będzie wkład pracy, oryginalne podejście do tematu, estetykę wykonania i treść.
Termin przynoszenia prac: 24-28 września br.
Organizator:
Ewelina Sanokowska
Dn. 7 września 2018 r. przeprowadzono wybory Zarządu Samorządu Uczniowskiego. W jego skład weszły następujące osoby:
Przewodnicząca: Zuzanna Leśniak (kl. III g)
Zastępca Przewodniczącej: Artur Binkowicz (kl. 8)
Członkowie: Igor Kalisz (kl. 6)
Adrian Długosz (kl. 7)
Aleksandra Woźniak (kl. 8)
Kamila Reczek (kl. 7)
Gabriela Stefanik (kl. 8)
Weronika Witusik (kl. 3g).
Opiekunkami Samorządu Uczniowskiego zostały p. Ewelina Sanokowska i p. Karina Kalisz.
Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!
ANNOUNCEMENT
Would you like to have a friend in a foreign country?
Do you want to learn about different cultures?
Join our Pen Pal Club!
For more information
contact Ms Ewelina Sanokowska
W kolejnej edycji konkursu „Mistrz Logicznego Myślenia” przeprowadzonego dla uczniów klas IV – VI SP oraz II – III G tytuły mistrzowskie zdobyli:
- w kategorii kl. IV – VI SP:
Antoni Lewko (kl. IV)
Kamil Koś (kl. VI)
- w kategorii kl. VII SP – III G:
Jakub Machoś (kl. VII)
Patrycja Wątor (kl. IIG).
W dniu 12 czerwca 2018r. uczniowie klas I – III udali się na całodniową wycieczkę do Muzeum Przyrodniczego w Ustrzykach Dolnych, gdzie zapoznali się z florą i fauną Bieszczad. Podczas rejsu po Zalewie Solińskim podziwiali piękno przyrody ojczystej. Wizyta w Skansenie w Sanoku rozbudziła zainteresowanie budownictwem, historią, i tradycjami dawnej wsi i miasteczek galicyjskich. Wycieczka była nagrodą za udział uczniów w całorocznych działaniach mających na celu przeciwdziałanie uzależnieniom w ramach konkursu: „Dla wszystkich świeci słońce”. Dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Frysztaku za pokrycie kosztów wynajmu autokaru.
W dniu 5 maja 2018 r. został rozstrzygnięty coroczny, międzyklasowy konkurs Samorządu Uczniowskiego na najciekawsze i najbardziej kreatywne gazetki ścienne ph. "Tacy jesteśmy". Zwyciężyła klasa III gimnazjum. Nagrodą był wyjazd do parku trampolin FLYPARK w Rzeszowie.
Warto było się starać.
Dnia 11 czerwca zostały wręczone nagrody dla uczniów, którzy wzięli udział w konkursie profilaktycznym „Jak mądrze spędzać wolny czas ?”.
Oto lista nagrodzonych uczniów:
Grupa przedszkolna:
Kacper Rodak
Franciszek Frodyma
Oskar Knap
Aleksandra Olszańska
Bartosz Binkowicz
Nadia Balicka
Milena Krajewska
Zuzanna Motyka
Wiktor Szerląg
Martyna Lorenc
Sandra Balicka
Adam Jaworski
Elena Michalska
Zuzanna Liszka
Oliwia Binkowicz
Klasa „0”
Szymon Dętkoś
Błażej Sułkowski
Marcin Stefanik
Łukasz Miętus
Aleksandra Bobowska
Hubert Szerląg
Jakub Wnęk
Amelia Miętus
Amelia de Sternberg Frodyma
Wiktor Klimek
Klasa 1
Bogna Królak
Klasa 3
Sandra Kuźniarowicz
Aleksandra Zięba
Amelia Roszkowicz
Wiktoria Jaworska
Faustyna Frodyma
Klasa 6
Julia Godek
Kamila Reczek
Klasa 7
Weronika Głód
Anastazja Miśkowicz
Klasa III G
Kinga Ostalecka
Patrycja Wesołowska
Gratulujemy!!!