Wiolonczelista

Idź tam, gdzie grają i śpiewają – tam ludzie dobre serca mają

W ubiegłą środę (18 czerwca) uczniowie naszej szkoły mieli okazję posłuchać nieco innej niż do tej pory muzyki, ponieważ odwiedził nas wspaniały wiolonczelista - pan Józef Małecki.

Podczas godzinnego spotkania przybliżył nam, jak wygląda gra na tym instrumencie i jaką drogę trzeba przebyć, aby grać na nim tak doskonale i pasjonująco. Wiolonczelista wykonał wiele znanych utworów m.in. "Czardasz", "Gdybym był bogaty", "Tango Milonga". Występ urozmaicały anegdoty oparte na doświadczeniu samego muzyka oraz krótkie historie wyjaśniające nam, w jakich okolicznościach powstały prezentowane przez niego utwory.

Była to bardzo owocna lekcja, albowiem zapoznaliśmy się z popularnymi melodiami  w klasycznej aranżacji i mamy nadzieję, że nie było to ostanie nasze spotkanie z takim rodzajem muzyki.

Adrianna Koś, kl. III gimnazjum