KONFERENCJA W ZIMNEJ WODZIE

W ramach samokształceniowych spotkań Rady Pedagogicznej Zespołu Szkół w Lubli w sali konferencyjnej restauracji „SWOJSKIE JADŁO” w Zimnej Wodzie zorganizowano 22 października 2014 r. konferencję szkoleniową pod hasłem„WSPÓŁPRACA KÓŁ ŁOWIECKICH Z PLACÓWKAMI OŚWIATOWYMI W REALIZACJI ZADAŃ Z ZAKRESU OCHRONY PRZYRODY”.

W konferencji uczestniczyli nauczyciele i pracownicy naszej placówki oraz zaproszeni Goście:

— V – ce Prezes Okręgowej Rady Łowieckiej w Krośnie mgr inż. Henryk Krzakiewicz,

— Prezes Koła Łowieckiego „JEDNOŚĆ” Kołaczyce dr Franciszek Bosak

— członek Komisji Kultury i Etyki Łowieckiej Okręgowej Rady Łowieckiej w Krośnie, redaktor „ŁOWCA  GALICYJSKIEGO”, lek. wet. Stefan Sochacki.

W trakcie spotkania zarówno zaproszeni Goście jak i nauczyciele dyskutowali na temat potrzeby współpracy oraz zakresu wspólnie realizowanych zadań. Głównym problemem była – jak „od wiek wieków” – próba odpowiedzi na pytanie: ”Człowiek i przyroda – wrogowie czy przyjaciele!?”. W wyniku dyskusji ustalono zakres dalszej współpracy w realizacji wspólnych zadań:

— zbiórki karmy dla ptactwa i zwierzyny dla potrzeb dokarmiania w okresie zimowym,

— kontynuacji akcji „PTASIA STOŁÓWKA”,

— organizacji konkursów o tematyce ekologicznej i przyrodniczej dla młodzieży szkolnej,

— przekazu informacji uczniom oraz ich rodzicom na temat głównych zadań realizowanych przez członków kół     łowieckich.

Potwierdzeniem bardzo dobrej realizacji zadań w tym zakresie przez naszą placówkę jest przyznanie decyzją Okręgowej Rady Łowieckiej w Krośnie, na wniosek Koła Łowieckiego „JEDNOŚĆ” Kołaczyce Pani mgr Annie Szteliga Dyrektor Zespołu Szkół w Lubli medalu „Za zasługi dla łowiectwa”. W trakcie konferencji Panią Dyrektor uroczyście odznaczył medalem V – ce Prezes Okręgowej Rady Łowieckiej w Krośnie mgr inż. Henryk Krzakiewicz.

Pani Dyrektor podziękowała serdecznie za przyznane wyróżnienie. Stwierdziła, że traktuje je jako nagrodę dla całej naszej Placówki. Złożyła deklarację chęci dalszej współpracy w zakresie edukacji dzieci i młodzieży dotyczącej spraw związanych z ekologią i ochroną przyrody oraz sprawami łowiectwa. Słowa podziękowania skierowała także do Kolegi Pana Piotra Cymermana, który jako nauczyciel i jednocześnie myśliwy jest inicjatorem wielu działań w ramach tej współpracy.

Ptaki i zwierzęta naszych pól i lasów czekają na pozytywne dla nich efekty współpracy nauczycieli, myśliwych, uczniów i ich rodziców w zakresie realizacji zadań dotyczących ochrony przyrody!!!